دو برابر شدن تعداد گرین‌کارت‌های آمریکا

یک خبر عالی برای جویندگان گرین کارت! 

8/31/2021

 


کنگره موظف کرده است که در یک سال تقویمی، 140 هزار گرین کارت مبتنی بر اشتغال به شرکت‌هایی که از اتباع خارجی برای استخدام دائم در ایالات متحده حمایت می‌کنند، اعطا شود. این دستور از 1 اکتبر 2021 و با سال مالی جدید دولت لازم الاجرا است. 

 

 

Usa Passport

 

با این حال، سال 2020 برای مهاجرت ایالات متحده به سختی یک سال عادی بود و به دلیل همه‌گیری و تعطیلی جهانی کنسول‌‌گری، بیش از 150،000 از بستگان شهروندان آمریکایی و دارندگان گرین کارت نتوانستند به ایالات متحده مهاجرت کنند. هنگامی که  ویزای مهاجرتی مبتنی بر خانواده بدون استفاده باقی می‌مانند، برای سال مالی بعدی به دسته‌های مبتنی بر اشتغال منتقل می‌شوند. با شروع این برنامه از 1 اکتبر 2021، پیش‌بینی می‌شود که بیش از 290،000 گرین کارت مبتنی بر اشتغال در دسترس باشد- که بیش از دو برابر 140،000 ویزای صادر شده در سال‌های گذشته است. 
اقامت دائم به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا پس از پنج سال واجد شرایط شهروندی ایالات متحده شوند. علاوه بر این، به افراد اجازه می‌دهد تا آزادانه سفر کنند و همسر و فرزندان این افراد بدون محدودیت، در ایالات متحده کار کنند و فرزندان می‌توانند بدون هیچ مانعی به سیستم مدارس دولتی ایالات متحده دسترسی داشته باشند. 

 

 

Usa Passport.


 
ویزای مبتنی بر اشتغال 

 ویزای مبتنی بر اشتغال به پنج دسته تقسیم می‌شوند: 
1. دسته اولویت اول ویزای مبتنی بر اشتغال (EB-1): آن دسته از کارگران خارجی که دارای "توانایی فوق العاده" در بخش علوم، هنرها، آموزش، تجارت یا دو و میدانی هستند و اساتید و محققان برجسته یا مدیران یا مدیران چند ملیتی در این دسته از ویزا قرار می‌گیرند. 
2. دسته اولویت دوم ویزای مبتنی بر اشتغال (EB-2): ابن ویزا به متخصصانی با شرایط پیشنهادات شغلی که مستلزم دستیابی به مدرک کارشناسی ارشد ایالات متحده یا مدارک بالاتر هستند یا معادل کسانی هستند که دارای "معافیت از منافع ملی" هستند، تعلق می‌گیرد. 
3. دسته ترجیحات سوم مبتنی بر اشتغال(EB-3): متخصصان دارای مدرک کارشناسی، کارگر  ماهر و غیر ماهر. 
4. طبقه‌بندی ترجیحات چهارم مبتنی بر اشتغال (EB-4): مهاجران خاص، کارگران مذهبی و غیره. 
5. دسته ترجیحات پنجم مبتنی بر اشتغال (EB-5): سرمایه‌گذاران مهاجر. 
 
با توجه به تعداد زیادی از ویزای مهاجرتی که انتظار می‌رود در سال آینده در دسترس قرار گیرند، ایده خوبی است که بررسی کنیم که کدام کارمندان اتباع خارجی برای حمایت از وضعیت اقامت دائم ایالات متحده در نظر گرفته می‌شوند.