شمارش معکوس برای ویزای کشاورزی استرالیا

شمارش معکوس برای ویزای کشاورزی استرالیا

8/29/2021

 

ویزای جدید کشاورزی راهی برای اقامت دائم برای کارگران خارجی در استرالیا خواهد بود. دولت فدرال استرالیا، ویزای کشاورزی جدیدی را برای کارگران مزرعه، دامداران، شیلات و جنگل‌داری تأیید کرد که ممکن است راهی را برای اقامت دائم یا اقامت منطقه‌ای در استرالیا فراهم کند.

 

 

Australian Agriculture Visa

 

 

این ویزای جدید به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا در مزارع استرالیا کار کنند، اما جزئیات در مورد اینکه چه کسی و چند نفر می‌توانند درخواست دهند تأیید نشده است.

در بیانیه‌ای که توسط وزرای کلیدی دولت امضا شده است، آمده است که  "ویزای کشاورزی استرالیا برای طیف وسیعی از متقاضیان از کشورهای مختلف که از طریق توافقنامه‌های دوجانبه مورد مذاکره قرار گرفته‌اند، باز خواهد بود. تمامی شرایط این ویزا، پس از عملیاتی شدن آن، طی سه سال آینده ایجاد و توسعه می‌یابد."

 

Agricultural Visa

 

 

وزیر کشاورزی، آقای لیتل پرود، گفت: "این یک تغییر ساختاری در نیروی کار کشاورزی است. این به کشاورزان ما اطمینان می‌دهد که بعد از کاشت محصول، آنها قادر خواهند بود آن را وارد زنجیره تامین کنند." وی همچنین گفت که ویزای جدید، مکمل طرح‌های کار فعلی برای کارگران جزیره اقیانوس آرام است که تحت تأثیر ویزای جدید قرار نخواهند گرفت.

به نظر می‌رسد تصمیم برای ایجاد ویزای Ag جدید با دسیسه‌های سیاسی بین احزاب لیبرال و ملی مرتبط بوده است و حمایت ملی‌ها از مشروط بودن ویزا در حمایت از توافقنامه تجارت آزاد اخیر با بریتانیا انجام شدهاست. ویزای جدید Ag با مخالفت برخی لیبرال‌ها نیز مواجه شده‌ است و تأیید آن یک پیروزی بزرگ برای ملی‌ها و کشاورزان محسوب می‌شود.

معرفی ویزای جدید، باعث ناراحتی برخی از کارگران مزرعه‌ای شده‌ است که با ویزای تعطیلات کار وارد استرالیا شده‌اند و سال‌ها در مزرعه کار کرده‌اند. بسیاری اکنون احساس می‌کنند که راه‌های اقامت دائم در استرالیا را کنار گذاشته‌اند.

برای اطلاع از انواع ویزاهای استرالیا اینجا کلیک کنید.