صندلی‌های خالی دانشجویان بین‌المللی در آمریکا

شروع سال تحصیلی در ایالات متحده و جا ماندن بسیاری از دانشجویان 

8/30/2021

 

با وجود اینکه دانشجویان بین‌المللی موفق به دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحده نشدند، کلاس‌ها شروع شدند. ایالات متحده برای اخذ ویزا به مصاحبه حضوری برای دانشجویان بین‌المللی نیاز دارد. گروه‌های حمایتی آموزشی می‌گویند دانش‌آموزان برای گرفتن وقت مصاحبه مشکل دارند زیرا سفارتخانه‌ها در بحران سلامت با کارمندان کمتری کار می‌کنند. موضوعی که باعث شده است  برخی از دانش‌آموزان خارجی نتوانند برای شروع سال تحصیلی به آمریکا بروند. گروه‌های آموزشی در حال حاضر از ایالات متحده می‌خواهند که مصاحبه‌های حضوری را کنار گذاشته یا آنها را به صورت آنلاین انجام دهد. 

 

 

International Students in the USA.

 


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که دانشجویان باید مراحل ویزا را زود شروع کنند. وی افزود که این بخش، ابتدا قرارهای دانشجویی را در نظر می‌گیرد و در صورت لزوم روند کار را تسریع می‌کند. سال گذشته، ایالات متحده به افسران سفارت اجازه داد تا مصاحبه‌های حضوری خود را لغو کنند تا روند ویزا به دلیل شیوع کرونا کند شود. دانشجویانی که ویزای خود را ظرف یک سال قبل از اتمام آن تمدید می‌کنند، ملزم به مصاحبه حضوری تا دسامبر 2021 نیستند. 
موسسه آموزش بین‌المللی IIE اعلام کرد که ثبت نام دانشجویان خارجی جدید در ایالات متحده در پاییز 2020 نسبت به سال قبل 43 درصد کاهش یافته است. این کاهش پس از ماه‌ها محدودیت همه‌گیری در سراسر جهان رخ داد. با این حال، این سازمان دریافت که تعداد واقعی دانشجویانی که به صورت شخصی به ایالات متحده رفته‌اند 72 درصد کاهش یافته است. اعداد IIE نشان می‌دهد که ایالات متحده از سال تحصیلی 2015-2016 هر سال بیش از یک میلیون دانشجوی بین‌المللی داشته است. انتظار و دشواری هم موقعیت آمریکا را به عنوان مکانی برای دانشجویان بین‌المللی و هم پولی که آنها به کشور می‌آورند تهدید می‌کند. این مبلغ سالانه 40 میلیارد دلار برای دانشگاه‌ها و جوامع محلی تخمین زده می‌شود. 

 

 

International Students In The Usa


 
از دست دادن استعدادها 

NAFSA یک گروه غیرانتفاعی از مربیان بین‌المللی است. تحقیقات آن‌ها نشان داده‌ است که حتی قبل از همه‌گیری ویروس کوید 19، روند ویزای ایالات متحده، یکی از سه دلیل اصلی کاهش تعداد دانشجویان بین‌المللی بین سال‌های 2017-2019 بوده‌ است. محیط اجتماعی و سیاسی ایالات متحده و رقابت با دانشگاه‌های کشورهای دیگر دو مورد دیگر بود. راوی شانکار مدیر دفتر خدمات بین‌المللی در دانشگاه روچستر در نیویورک است. وی کانادا، انگلیس و چین را به عنوان برترین رقبای ایالات متحده برای دانشجویان بین‌المللی معرفی کرد. شانکار گفت: "ما در خطر از دست دادن استعدادها قرار داریم." تحصیل دانشجویان بین‌المللی در سایر کشورهای غربی آسان‌تر است و این دولت‌ها روند را تسهیل می‌کنند.  
 
سارا اسپرایزر مدیر روابط دولتی در شورای آموزش و پرورش آمریکا است. او گفت که فکر می‌کند دولت ایالات متحده در تلاش است تا  ایالات متحده، ایالتی با استقبال بیشتری باشد. امسال دانشگاه‌های آمریکا نسبت به سال قبل 13 درصد بیشتر از دانشجویان بین‌المللی درخواست دریافت کرده‌اند.