نتایج مهاجرت PNP کانادا برای آگوست 2021

 مروری بر نتایج مهاجرت PNP کانادا در آگوست 2021 

8/31/2021

 

برنامه‌های نامزدی استانی در کانادا (PNP)، بیش از 3400 دعوت‌نامه برای درخواست نامزدی استانی در ماه آگوست صادر کرد. تقریباً هر استان کانادا، به استثنای کبک و نوناووت، برنامه‌های نامزدی استانی (PNP) خود را اجرا می‌کنند. داشتن برنامه‌های مهاجرتی خاص به فرمانداری‌های استانی این امکان را می‌دهد تا مناسب‌ترین افراد را برای پاسخگویی به نیازهای بازار کار محلی خود انتخاب کرده و اسکان منطقه‌ای جمعیت مهاجر را در حوزه قضایی خود مدیریت کنند. هر استان، معیارهای خود را برای انتخاب کارگران خارجی واجد شرایط اقامت دائم کانادا تحت PNP مربوطه خود اتخاذ می‌کند. 
از زمان راه‌اندازی این برنامه در سال 1998، PNP به دومین مسیر مهم برای اقامت دائم در کانادا تبدیل شده است. در حال حاضر و تا سال 2023، انتظار می‌رود که تنها از طریق PNP‌ها سالانه بیش از 80،000 مهاجر به عنوان اقامت دائم پذیرفته شوند. 

 

 

Canada Provincial Nominee Program


 
برای اینکه بدانید آیا قادر به مهاجرت به کانادا هستید اینجا کلیک کنید. 

نکات برجسته اکسپرس انتری متمرکز بر PNP در آگوست 2021 

 

• اکثر استان‌ها و مناطق مشارکت‌کننده حداقل یک جریان PNP دارند که با سیستم فدرال اکسپرس انتری، که منبع اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا است، مطابقت دارد. 
• تا کنون در سال 2021،  اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به طور متوسط هر دو هفته قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری ویژه PNP را انجام می‌دهد. 
• در ماه آگوست، IRCC دو قرعه‌کشی اکسپرس انتری را برای نامزدهای PNP انجام داد، در 4 آگوست 512 ITA و در 18 آگوست 463 مورد دیگر صادر کرد. در حالی که تعداد دعوت‌نامه‌های اکسپرس انتری صادر شده در ماه گذشته نسبت به ماه‌های ژوئن و جولای کاهش یافته بود، تعداد دعوت‌نامه‌های صادر شده از طریق اکسپرس انتری برای PNP به بالاترین حد خود می‌رسد. IRCC امسال بیش از 100،000 ITA صادر کرده است. 

 

 

Pnp Program


 
عملکرد استان‌های مختلف در این برنامه 

ساسکاچوان 

در ماه آگوست، برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (SINP) در مجموع چهار دور دعوت از طریق زیرمجموعه‌های اکسپرس انتری و مشاغل درخواستی از رده بین‌المللی کارگران ماهر برگزار کرد که در مجموع 948 دعوت‌نامه برای درخواست نامزدی استانی صادر کرد. این میزان به طور قابل توجهی بیشتر از 575 دعوتنامه‌ای است که این استان در ماه جولای صادر کرده است. 


بریتیش کلمبیا 

طی ماه گذشته، این استان بیش از 900 نامزد را دعوت کرده‌است تا از طریق اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا برای نامزدی استانی اقدام کنند که جمعیت مهاجرت افراد ماهر با تعداد دعوتنامه‌های ماه‌های گذشته مطابقت دارد. 


 
انتاریو 

این استان در مجموع پنج قرعه‌کشی در این ماه از طریق برنامه نامزد مهاجران انتاریو (OINP) انجام داد. 
اولین قرعه کشی در 6 اگوست انجام شد و استان دو دعوت‌نامه برای درخواست تحت پیشنهاد کار کارفرما صادر کرد:  
1- پیشنهاد کار خارجی و کارفرمایی 
2- جریان‌های بین‌المللی دانشجویی 
این پروژه‌ها، تحت "پروژه مسیرهای تحرک اقتصادی" مورد هدف قرار گرفتند. 
 
در 11 آگوست، این استان برای دومین بار در برنامه مهارت‌های درخواستی، تحت سیستم برنامه دریافتی جدید خود اقدام کرد و 48 نامزد مهاجرت را دعوت کرد. داوطلبان باید شرایط پیشنهادات شغلی را در بخش‌هایی که به عنوان هدف تعیین شده‌اند دارا باشند. 
در 18 آگوست 2021، انتاریو اولین دور دعوت خود را برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا برگزار کرد. بین دو قرعه‌کشی، این استان 479 فارغ‌التحصیل دانشجوی بین‌المللی را دعوت کرد تا برای یک استان درخواست دهند.  
در 25 آگوست، انتاریو دومین قرعه‌کشی دوره کارشناسی ارشد را برگزار کرد و 326 نامزد را با نمره حداقل 37 دعوت کرد. 
سرانجام، در 26 آگوست، این استان 20 دعوت‌نامه از طریق جریان کارآفرینانه خود برای نامزدهای دارای نمره بین 142 تا 200 صادر کرد. 
در مجموع، استان انتاریو از 875 نامزد مهاجرت برای درخواست نامزدی استانی دعوت کرد. 


 
آلبرتا 

در ماه آگوست، برنامه اکسپرس انتری برنامه مهاجران آلبرتا (AINP) بزرگ‌ترین قرعه کشی سال 2021 را انجام داد. قرعه کشی در 10 آگوست برگزار شد و 396 نامزد با نمره CRS حداقل 300 دعوت شدند. 


 
مانیتوبا 

استان مانیتوبا از طریق سه جریان زیر یک قرعه‌کشی انجام داد:  
1. کارگران ماهر در مانیتوبا   
2. جریان آموزش بین‌المللی  
3. کارگران ماهر در خارج از کشور  
قرعه کشی در 12 آگوست با 275 دعوت‌نامه برای درخواست انجام شد که از این تعداد 36 مورد برای نامزدهایی صادر شد که مشخصات معتبر اکسپرس انتری را اعلام کردند. 


 
جزیره پرنس ادوارد 

جزیره پرنس ادوارد در 19 آگوست قرعه‌کشی از پیش تعیین‌شده‌ای را انجام داد و مجموعاً 161 دعوت‌نامه برای نامزدهای مهاجرت صادر کرد. اکثر دعوت نامه‌ها، 152 مورد، برای نامزدهای اکسپرس انتری و کار صادر شده است. 9 دعوت‌نامه باقی مانده به نامزدهای Business Impact رسید که حداقل آستانه امتیاز 75 را داشتند.