کمبود نیروی پرستار بین‌المللی در آمریکا

تسهیل دریافت ویزای پرستاران مهاجر

8/22/2021

 

 

روند دریافت ویزای پرستاران مهاجر به علت کمبود پرستار بین‌المللی در ایالات متحده ممکن است ساده شود. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که با چالش‌هایی در زمینه پرسنل در طول همه‌گیری ویروس کرونا روبرو هستند، به دنبال یافتن و استخدام تعداد کافی از پرستاران حرفه‌ای بین‌المللی می‌باشند. در جوامع روستایی و تحت مراقبت‌های پزشکی  همواره این نیاز وجود داشته و فقط ویروس کوئید_19 این نیاز را تشدید و برجسته‌‌تر کرده است و باعث شده که تعداد بیشتری از بیمارستان‌ها به استخدام پرستاران بین‌المللی فکر کنند.

 

 

Nurse Shortage

 

متداول‌ترین نوع ویزا، اقامت دائم مبتنی بر اشتغال است که بر اساس اخذ گواهینامه کار PERM از وزارت کار و تایید عدم وجود نیروی کافی در این حیطه، دریافت می‌شود. با این حال، برای مشاغل "برنامه A" که برای پرستاران و فیزیوتراپیست‌های ثبت شده، DOL نشان داده‌است که تعداد کافی از کارگران ایالات متحده برای این موقعیت وجود ندارد و بنابراین استخدام یک پرستار یا فیزیوتراپ خارجی لازم است.

مشاغل برنامه A به کارفرما این امکان را می‌دهد که از اولین مرحله در فرآیند دریافت گرین کارت مبتنی بر اشتغال و درخواست صدور گواهینامه کار PERM ، که ممکن است بیش از یک سال به طول بیانجامد، عبور کنند و مستقیماً نسبت به ثبت درخواست ویزای مهاجرت I-140 به USCIS اقدام نمایند. این یک فرایند ساده برای افرادی است که در "برنامه DOL" A فهرست شده‌اند.

 

 

Nursing Shortage Hero

 

پرستاران حرفه ای که دارای مجوز و مدارک تحصیلی خاصی هستند، تحت برنامه A قرار می‌گیرند. این بدان معناست که کارفرما می‌تواند پس از اخذ تعیین میزان دستمزد از وزارت کار، درخواستI-140 (حامی پرستار در دریافت  گرین کارت) را مستقیماً به USCIS ارسال کند. یک پرستار می‌تواند در حین داشتن ویزایF1 و هنگام کار بر روی EAD خود تحت دوره آموزش عملی اختیاری قرار گیرد و حمایت مالی شود. همچنین، یک کارفرما می‌تواند در خارج از ایالات متحده با ارائه درخواست I-140 جهت انجام پروسه از طریق کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور برای اهداف پرستاری که شامل ویزای مهاجرتی (ویزای اقامت دائم) برای شروع کار با دریافت اسپانسر است، اقدام کند. کارفرما در این حالت، به صورت بین‌المللی از یک پرستاری که خارج از ایالات متحده است حمایت می‌کند و او را استخدام می‌نماید.


روند انجام کار

تعیین دستمزد غالب (PWD)

اگرچه کارفرما می‌تواند از فرایند PERM صرف نظر کند، اما ابتدا باید یک پیش‌بینی دستمزد غالب را از وزارت کار دریافت کند تا بتواند به یک درخواست I-140 در "برنامه A" را ادامه دهد. PWD ها بصورت آنلاین ثبت می‌شوند و در حال حاضر 5-6 ماه طول می‌کشد تا DOL آن را پردازش کند. PWD باید با درخواست I-140 همراه باشد.

 

موقعیت‌های اتحادیه

در مواردی که موقعیت تحت یک قرارداد کار جمعی قرار می‌گیرد، کارفرما باید کپی قسمت‌های مربوط به CBA را ارائه دهد و همچنین به نماینده اتحادیه اطلاع دهد تا PWD را ارسال کند. در این موارد، وزارت کار هنگام تعیین دستمزد غالب برای موقعیت پیشنهادی، به جای تعیین میزان دستمزد غالب بر اساس پایگاه داده دستمزد آمار اشتغال شغلی DOL، آن را CBA واگذار می‌کند.


تهیه و تنظیم دادخواست I-140  

درخواست I-140  در "برنامه A" پس از دریافت PWD می‌تواند در USCIS ثبت شود. این درخواست کارفرما است که شرایط خاصی از کار را تأیید می‌کند و توانایی پرداخت دستمزد غالب را نشان می‌دهد و از USCIS درخواست می کند که این موقعیت را به عنوان یک موقعیت کمبود نیرو بشناسد تا وضعیت درخواست I-485 خود را تنظیم کند (AOS )_ این درخواست شامل اقامت دائم قانونی یا دریافت"گرین کارت"است. پردازش حق بیمه برای درخواست I-140 نیز در دسترس است (USCIS طی 15 روز انجام می‌شود).


تنظیم وضعیت درخواست توسط I-485

هر یک از کارکنان و هر یک از اعضای واجد شرایط خانواده (همسر یا فرزندان زیر 21 سال) آنها می‌توانند درخواست گرین کارت I-485 را به همراه دادخواست I-140 یا پس از درخواست I-140 ارسال کنند. برای افرادی که از کشورهای خاصی مانند چین و هند هستند، ممکن است مجبور شوند برای ارسال I-485 منتظر بمانند.

 

استخدام بین‌المللی پرستار-ویزای مهاجرتی از طریق کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور-

اگر پرستار در حال حاضر در ایالات متحده در وضعیت ویزای غیر مهاجرتی قرار دارد (برای مثال، یک دانشجوی F-1 در دوره کار مجاز خود (OPT) پس از فارغ‌التحصیلی)، کارفرما می‌تواند درخواست I-140 را از طریق مرکز ملی ویزا به کنسولگری ارائه دهد. سپس، پرستار باید منتظر ویزای مهاجرتی در کشور خود یا کشور محل سکونت فعلی خود باشد تا بتواند با اقامت دائم به ایالات متحده وارد شود و کار خود را برای کارفرمای حامی آغاز کند.


استراتژی و زمان‌بندی

تعیین دستمزد پنج ماه یا بیشتر طول می‌کشد، بنابراین توصیه می‌کنیم که درخواست مزد متداول را به صورت چرخشی (هر 4-6 ماه) ارائه دهید تا یک درخواست دائمی و معتبر وجود داشته باشد. یک کارفرما ممکن است یک PWD معتبر برای موقعیتی داشته باشد بدون اینکه مجبور به ارائه درخواست گرین کارت باشد. داشتن یک PWD از پیش معتبر و تأیید شده برای موقعیت پرستار، انتظار پنج ماهه را از این روند حذف می‌کند. بنابراین اگر هنگامی که یک کارفرما آماده استخدام پرستاری که نیاز به حمایت دارد، می تواند این کار را مستقیماً در USCIS انجام دهد بدون اینکه منتظر تاخیرهای مزدی غالب باشد.
دادخواست I-140 را می‌توان در مدت 15 روز با حق بیمه پردازش و تأیید کرد، اما پرستار نمی‌‌تواند کار خود را تا زمان صدور EAD (سند مجوز اشتغال) پس از ثبت درخواست I-485 آغاز کند. به عبارت دیگر، تأیید دادخواست I-140 به تنهایی هیچگونه مجوز کار یا وضعیتی به کارمند تحت حمایت نمی‌دهد. برنامه های EAD همزمان با برنامه‌های I-485 ثبت می‌شوند و چندین ماه طول می‌کشد تا تأیید شوند.