مهاجرت به استرالیا

روش‌های مهاجرت به استرالیا 

آیا به مهاجرت به استرالیا فکر می‌کنید و می‌خواهید با صرف چند دقیقه از تمام راه‌های موجود برای مهاجرت به استرالیا مطلع شوید؟ آیا می‌دانید راه‌های متفاوتی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که بر اساس شرایط خود باید بهترینشان را برگزینید؟ اگر به دنبال اطلاعات کلی از روش‌های مهاجرت به استرالیا هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

 

 

Australia

 

 

چرا مهاجرت به استرالیا؟ 

استرالیا کشوری پهناور است که در اقیانوس آرام واقع شده و مانند جزیره ای در آب‌های اقیانوس احاطه شده است. این کشور به خصوص برای طبیعت دوستان و همچنین علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی فرصت‌های زیادی دارد. همچنین موقعیت جغرافیایی کشور استرالیا موجب آب و هوای معتدل و مناسب در بیشتر روزهای سال شده است. 

از دیگر دلایلی که استرالیا را به مقصد محبوب برای مهاجرت تبدیل کرده، فرهنگ غنی مردم آن و مهاجرپذیری بالای این کشور است که موجب عدم احساس غربت برای تازه‌ واردان به این سرزمین می‌شود. مهمتر از موارد ذکر شده اقتصاد قوی و همچنین زبان انگلیسی مردم می‌باشد که همه این‌ها  از مزیت‌های مهاجرت به استرالیا می‌باشند. 

 

 

Australia

 

 

 

انواع روش‌های مهاجرت به استرالیا  

برای مهاجرت به استرالیا روش‌های متنوعی وجود دارد: 

  1. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای دانشجویی 
  1. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری 
  1. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری  
  1. مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده 

باید در نظر داشته باشید که هر کدام از این روش‌ها خود دارای زیرمجموعه‌های دیگر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک،  مراحل و مدارک مورد نیاز به صفحه ویزای مورد نظر خود مراجعه کنید. 

1.مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای دانشجویی 

می‌توان گفت اگر تحصیلات کالا باشد، بنابراین سومین صادرات مهم استرالیا بعد از منابع معدنی و کشاورزی محسوب می‌شود که بیش از 13.7 میلیارد دلار در سال 2016 برای استرالیا درآمد ایجاد کرده است. بیش از 320 هزار دانشجو از 130 کشور در دانشگاه‌های استرالیا تا امروز تحصیل کرده‌اند. 

بسیاری از دانشجویان از مسیر ویزای دانشجویی برای رسیدن به اقامت دائم استفاده کرده‌اند. نه تنها به این خاطر که سال‌های تحصیل در استرالیا به پروسه پذیرش فرهنگ و عادت به کشور جدید کمک می‌کند،  بلکه به این خاطر که دولت استرالیا برای دانشجویانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند مزایای ویژه‌ای برای اعطای ویزای اقامت دائم در نظر دارد.  

 

2.مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری  

اگر در انجام کاری متخصص هستید و کار شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود دارد، پس به احتمال زیاد صلاحیت مهاجرت به این کشور زیبا را دارید. 

به طور کلی دو مسیر در این شیوه مهاجرت به استرالیا وجود دارد. در روش اول شما نیاز به داشتن اسپانسر دارید که اسپانسر شما استان‌های کشور استرالیا هستند. این به چه معناست؟ یعنی شما باید لیست مشاغل مورد نیاز هر استان را که به طور جداگانه منتشر می‌شود بررسی کنید. شغل حوزه تخصص شما در لیست هر استانی موجود باشد، آن استان برای مهاجرت به استرالیا اسپانسر شما می‌شود. همچنین هر استان شرایط خاص خود را برای مهاجران از نظر سن، نمره زبان، سابقه کار دارد. 

اما روش دیگری که بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد و معمول‌ترین روش مهاجرت به استرالیاست ویزای عمومی برای نیروی ماهر است. از این روش، نه تنها متخصصان در حوزه‌ها و با شرایط سنی متنوع‌تری می‌توانند برای اخذ ویزای کاری استرالیا اقدام کنند، بلکه این برنامه به صورت ثابت (تا قبل از دوران کرونا) از نیروی کار برای اقامت دائم دعوت کرده تا اقتصاد استرالیا به جریان خود ادامه دهد. جالب است بدانید که در سال 2017، استرالیا به 16357 پرستار نیاز داشت و پرستاری همچنان یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور است به طوری که تا سال 2025 به 100 هزار نفر پرستار نیاز دارد. 

3.مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری  

در استرالیا فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوانی وجود دارد بنابراین اگر شما فردی دارای سرمایه هستید و علاقه به ایجاد کسب و کار در کشوری ثروتمند را دارید، این ویزا برای شماست. 

دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا از دو طریق میسر است. در روش اول به نام ویزای کارآفرینی، شما باید اقدام به فعالیتی نمایید که منجر به تجاری سازی محصول و یا ارائه خدمتی در کشور استرالیا شود که قابلیت توسعه در این کشور را داشته باشد. همچنین گرفتن این ویزا نیاز به داشتن شرایطی دارد. می‌توانید شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری برای کارآفرینی را از این لینک مشاهده کنید. 

روش دوم اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا از طریق ویزای بیزینس تلنت (Business Talent Visa) است. با این نوع ویزا شما می‌توانید اقدام به راه اندازی کسب‌وکاری جدید در استرالیا نمایید و تجارت خود را گسترش دهید. دریافت این نوع ویزا نیازمند داشتن شرایطیست که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. 

  1. مهاجرت به استرالیا از طریقویزای خانواده 

برای واجد شرایط این روش مهاجرتی بودن، شما باید همسر و یا پارتنری استرالیایی داشته باشید یا باید عضوی از خانواده شما که شهروند استرالیاست اسپانسر شما بشود. مدت دریافت این نوع ویزا بین 5 تا 12 ماه طول می‌کشد. 

لازم به ذکر است که ازدواج شما باید حقیقی باشد زیرا اداره مهاجرت استرالیا در بررسی این پرونده‌ها حساسیت زیادی دارد و در صورت پی بردن به غیر حقیقی بودن ازدواج ممکن است حتی پس از ورود به کشور ویزای شما را باطل کرده و شما را از کشور اخراج نماید. 

سوالاتی که در مورد مهاجرت به استرالیا ممکن است برای شما پیش بیاید: 

بهترین راه مهاجرت به استرالیا کدام است؟ 

همانطور که پیش‌تر بیان کردیم برای مهاجرت به استرالیا روش‌های متنوعی وجود دارد و هرکدام از این روش‌ها مخاطب مخصوص خود را دارند. شما با توجه به شرایط خود می‌توانید بهترین مسیر را انتخاب کنید. 

هزینه زندگی در استرالیا به طور متوسط چقدر می‌شود؟ 

میزان هزینه‌ها در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت است و در شهرهای سیدنی و ملبورن هزینه‌ها بالاتر است اما متوسط هزینه‌ها برای یک نفر در ماه 2850 دلار، برای یک زوج 4100 دلار و برای یک خانواده چهار نفره 5400 دلار است. 

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنیم؟ 

اولین گام برای مهاجرت به استرالیا، اطلاع یافتن از روش‌های ممکن برای مهاجرت به این کشور است. پس از شناسایی راه‌های موجود اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز کرده و در نهایت برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید.