شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین

شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین

افرادی که شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین را دارند، می‌توانند از ویزای تحصیلی این کشور استفاده کنند. در ابتدا، افراد باید مدارک تحصیلی خود را برای موسسه آموزشی یا دانشگاه مد نظرشان ارسال کنند و منتظر تأیید آن‌ها بمانند. سپس، در صورت پذیرش، اجازه تحصیل در این کشور را دریافت می‌کنند. متقاضیان تحصیلی باید بعد از اتمام تاریخ اقامت خود در کشور بحرین، به کشورشان بازگردند. سابقه آموزش و پرورش در بحرین نسبت به سایر کشورهای حوزه خلیج فارس بیشتر است.

این کشور در سواحل عربستان واقع شده و یکی از محبوب‌ترین کشورهای توریستی است. با وجود اینکه بحرین آب و هوای گرم و خشکی دارد، اما به دلیل آثار تاریخی و جاذبه‌های توریستی متنوع هر ساله پذیرای مهاجران و گردشگران مختلفی هست. این کشور ویزاهای مختلف توریستی، تجاری، تحصیلی یا کاری را برای متقاضیان واجد شرایط صادر می‌کند. اگر قصد سفر به بحرین را دارید حتماً باید ویزای این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزا می‌توانید به‌صورت شخصی یا از طریق وکیل، آژانس‌های مسافرتی یا نماینده خود اقدام کنید.

 

آشنایی با نظام آموزشی کشور بحرین

بحرین نظام آموزشی ایده آلی دارد و اولین آموزشگاه آن در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد. شاگردان اول این کشور برای ادامه تحصیل به کشورهای انگلستان، لبنان، کویت یا مصر اعزام می‌شوند. بیشترین آمار مقالات علمی متعلق به بحرین است که اکثراً در بخش‌های علوم پایه و مهندسی هستند. شما در این کشور مقالات مرتبط به رشته‌های پزشکی را به‌طور محدود می‌بینید. مقاطع مختلف تحصیلی در بحرین به شرح زیر هستند:

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین در مقطع پیش دبستانی

مقطع پیش دبستانی در بحرین یک دوره ۳ ساله است که از سن ۳ سالگی آغاز می‌شود و تا سن ۶ سالگی ادامه دارد. در این دوره، آموزش‌های مختلفی به‌صورت رایگان به کودکان ارائه می‌شود. از مهم‌ترین اهداف آموزشی مقطع پیش دبستانی، می‌توان به رشد مهارت‌های کودک، رشد کودک از لحاظ روانشناسی، فکری، اجتماعی و بدنی یا رشد اعتماد به نفس آن اشاره کرد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین در مقطع ابتدایی

در بحرین، مقطع ابتدایی ۶ سال طول می‌کشد. دانش آموزان از سن ۶ سالگی دوره ابتدایی را شروع می‌کنند و تا سن ۱۱ سالگی آن را ادامه می‌دهند. آموزش‌های این دوره در قالب دوره اول و دوره دوم برگزار می‌شود. دوره اول شامل کلاس‌های اول، دوم، سوم و دوره دوم شامل کلاس‌های چهارم، پنجم وششم است. هدف اصلی از آموزش‌های این دوره، رشد کودک از لحاظ مختلف و افزایش مهارت‌های عمومی پایه آن است. در دوره ابتدایی، به کودکان کمک می‌شود تا مهارت‌های اساسی خواندن و نوشتن را بیاموزند. بعد از اتمام دوره اول و دوم ابتدایی که اصطلاحاً به آن آموزش پایه می‌گویند دوره سوم آموزش مقدماتی شروع می‌شود.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین در مقطع مقدماتی و تکمیلی متوسطه

دوره مقدماتی متوسطه ۳ سال است و آموزش آن از سن ۱۱ سالگی شروع می‌شود و تا ۱۴ سالگی ادامه دارد. در این مقطع سیستم معلم شاگردی رایج است. مقطع مقدماتی متوسطه در زمره آموزش پایه قرار می‌گیرد. برنامه‌های آموزشی مقطع تکمیلی متوسطه در این کشور نیز بر اساس سیستم ساعتی و واحدی است.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. در دو سال اول تحصیل، دروس را به شکل تئوری به دانشجویان می‌آموزند. هزینه تحصیل در این مقطع ارزان است و به همین علت، بورسیه‌های تحصیلی کمی به دانشجویان اعطا می‌شود. مهم‌ترین مزیت تحصیل در مقطع لیسانس بحرین، زبان تحصیل انگلیسی و عربی آن است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند باید علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی، مدرک دیپلم دوازده ساله خود را ارائه دهند. در سال‌های اخیر شرایط پذیرش در مقطع لیسانس راحت‌تر شده است.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین در مقطع کارشناسی ارشد

دور کارشناسی ارشد ۲ سال طول می‌کشد. اکثر دروس در این مقطع به زبان انگلیسی و اندکی از آن‌ها به زبان عربی ارائه می‌شوند. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند باید در یک آزمون ورودی شرکت کنند. اکثر افراد بار اول در این آزمون‌ها رد می‌شوند. ارائه گواهی تمکن مالی، مدارک تحصیلی و ریز نمرات در این مقطع اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین مزیت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس «درآمدزایی» آن است. افرادی که هم‌زمان با تحصیل خود کار می‌کنند اغلب حقوق و مزایای بالایی دارند.

 

 شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین در مقطع دکتری

دانشجویانی که دوره‌های تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند، می‌توانند وارد مقطع دکتری شوند. این مقطع یک دوره ۳ تا ۴ ساله است. از شروط اصلی پذیرش در این دوره می‌توان به مدرک زبان آیلتس و تافل، رزومه تحصیلی قوی و پیشینه علمی موفق اشاره کرد. آموزش‌های دکتری تخصصی هستند و سؤالات مختلفی در زمینه رشته تحصیلی دانشجویان تعیین می‌شود.

 

بررسی اعتبار دانشگاه‌های کشور بحرین

گواهینامه‌های صادر شده از دانشگاه‌های بحرین اعتبار خوبی دارند به‌ عنوان‌ مثال، دانشگاه استافورد دارای رتبه ۵۱۶۶ در جهان است. در سال‌های اخیر این دانشگاه مسیر علمی خوبی را دنبال کرده و آموزش‌هایی را به دانشجویانش ارائه می‌دهد که کاملاً کاربردی است.

 

 

Talal Abu Ghazaleh University College

 

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های بحرین کالج طلال غزاله است که کیفیت علمی مطلوبی دارد. مهم‌ترین مزیت ادامه تحصیل در این دانشگاه یادگیری مهارت‌هایی است که مطابق با نیاز بازار می‌باشد. کالج طلال غزاله روی مهارت‌های فردی تأکید زیادی دارد و زبان تدریس در آن انگلیسی است.

 

اگر شرایط اخذ ویزای تحصیلی بحرین را دارید باید بدانید که در دانشگاه‌های این کشور از تسهیلات دانشجویی مختلفی بهره‌مند می‌شوید. به‌عنوان‌مثال، دانشجویان می‌توانند در بانک مد نظر خود حساب بانکی داشته باشند یا از وام‌های دانشگاهی استفاده کنند. در این دانشگاه‌ها، دفترچه‌های درمانی بخش مهم تحصیل هستند. اکثر دانشگاه‌ها فضای پژوهشی مطلوبی دارند و دانشجویان می‌توانند در مشاغل دانشجویی مشغول به کار شوند. با توجه به اینکه در بحرین روند پول‌سازی اهمیت زیادی دارد به همین منظور شرایط ایده‌آلی برای کار دانشجویان در نظر گرفته شده است تا از این طریق هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را راحت‌تر تأمین کنند.

 

 

Graduation

 

دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می‌توانند از بلیت‌های شهری استفاده کنند یا در بعضی از رستوران‌های سنتی از تخفیفات دانشجویی بهره‌مند شوند؛ همچنین می‌توانند از امتیازات خرید بلیت‌های هوایی استفاده کنند. دانشجویانی که از دانشگاه‌های دولتی بحرین پذیرش می‌گیرند، می‌توانند با هزینه پایینی در خوابگاه‌ها ساکن شوند. خوابگاه‌های خصوصی و دولتی زیر نظر دولت هستند به همین علت امنیت بالایی دارند.