شرایط مهاجرت به بحرین

شرایط مهاجرت به بحرین

اگر شرایط مهاجرت به بحرین را دارید و به دنبال زندگی یا کار در این کشور هستید، علاوه بر ویزای اقامت به اجازه کار هم احتیاج دارید. در میان روش‌های متنوع مهاجرت به بحرین، یکی از آسان‌ترین روش‌ها «دریافت مجوز کار سرمایه‌گذار» است.‌ کشور بحرین که در همسایگی عربستان، ایران و قطر واقع شده، جزایر کوچک و بزرگی دارد که تعداد آن‌ها حدودا  به ۴۰ می‌رسد. دلیل اصلی نام‌گذاری این کشور وجود دریاچه‌ای در بخشی از آن می‌باشد. بحرین دارای پایتخت زیبایی به نام «منامه» است. دین رسمی در این کشور اسلام و زبان مردم عربی می‌باشد.

از لحاظ جغرافیایی کشور بحرین بخش‌های اقتصادی مهمی دارد. اقتصاد سنتی در بحرین به مروارید وابسته است و صنعت گردشگری در آن رشد خوبی دارد. این کشور علاوه بر اینکه در زمینه صنایع نفتی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده، از لحاظ وضعیت کشاورزی نیز رشد مطلوبی داشته است. شهرت بحرین در دنیا به تولید آلومینیوم هست و همین امر باعث شده تا رشد اقتصادی خوبی داشته باشد. این کشور دانشگاه‌های خصوصی زیادی دارد که رشته‌های تحصیلی گوناگونی را ارائه می‌دهند و یک انتخاب عالی برای افرادی هستند که قصد مهاجرت تحصیلی دارند.

 

 

مهاجرت به بحرین

 

 

شرایط مهاجرت به بحرین از طریق ویزای توریستی

یکی از شروط اصلی اخذ ویزای توریستی بحرین این است که اثبات کنید شما قصد بازگشت به کشورتان را دارید. برای دریافت این ویزا باید فرم درخواستتان را به‌ طور کامل تکمیل کنید و در پاسخ به سؤالات آن از هر گونه دروغ یا اضافه گویی بپرهیزید. ۲ قطعه عکس رنگی، پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و دو برگه سفید، کارت دانشجویی، نامه کارگزینی، نامه بانکی و مدارک لازم برای سفر از مهم‌ترین مدارک جهت اخذ ویزای توریستی هستند. این ویزا همانند سایر ویزاها اعتبار مشخصی دارد و به شما اجازه اقامت سه ماهه در کشور بحرین را می‌دهد.

 

شرایط مهاجرت به بحرین از طریق ویزای کاری

بحرین در زمینه رشته داروسازی رتبه بالایی دارد و رشته‌های پرستاری، مامایی، پزشکی و بهداشت آن از رتبه اقتصادی خوبی برخوردار هستند. علی‌رغم اینکه وضعیت کار در بحرین شرایط مساعدی ندارد و اکثر افراد بعد از اتمام تحصیل خود تصمیم می‌گیرند به کشورهای وسیع‌تر یا حتی کشور خود بازگردند، اما همچنان افرادی هستند که برای اخذ ویزای کاری آن تلاش می‌کنند. ویزای کاری این کشور قابل تمدید است. فقط دقت داشته باشید که بر اساس قوانین وضع شده در بحرین در صورتی که وارد شغلی شوید و به اقتصاد این کشور لطمه بزنید به کشورتان ریپورت می‌شوید.

 

 

مهاجرت به بحرین

 

 

شرایط مهاجرت به بحرین از طریق ویزای تحصیلی

بحرین قوانین سخت‌گیرانه‌ای در زمینه تحصیل و اخذ مدرک دارد. افرادی که این کشور را برای تحصیل در مقطع دکتری انتخاب می‌کنند باید رزومه قوی و قابل قبولی داشته باشند. سیستم بهداشت و درمان این کشور علاقه‌مند به جذب دانشجو است و یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی بحرین MBU می‌باشد. ورود به رشته پزشکی در دانشگاه‌های بحرین مانند دانشگاه‌های سایر کشورها کار آسانی نیست و به مهارت زیادی احتیاج دارد! یکی از مهم‌ترین مدارک جهت اخذ ویزای بحرین داشتن پاسپورت با اعتبار ۷ ماه است. داوطلبان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید هزینه‌های تحصیل خود را ۸ درصد بیشتر از ایران در نظر بگیرند. از شرایط تحصیل در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که به زبان عربی تسلط خوبی دارند شانس زیادی در پذیرش خواهند داشت.
  • متقاضیان باید مدرک دیپلم با حداقل معدل ۱۵ داشته باشند.
  • ارائه ریز نمرات اهمیت زیادی دارد و در میان دروس مختلف اهمیت درس عربی بیشتر است.
  • داوطلبان مقطع دکتری باید مقالات علمی ثبت شده داشته باشند.

 

شرایط مهاجرت به بحرین از طریق تولد

  • نوزادی که بعد از سپتامبر سال ۱۹۶۳ در حاکمیت بحرین متولد شود و پدرش تبعه کشور بحرین باشد، نوزاد هم از تابعیت این کشور بهره‌مند می‌شود.
  • در صورتی که نوزادی بعد از ۱۶ سپتامبر سال ۱۹۶۳ متولد شود و پدر یا پدربزرگ او اقامت و تابعیت در بحرین از طریق تولد را داشته باشند، تابعیت او نیز بحرینی می‌شود.
  • اگر نوزاد تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد اقامت و تابعیت او بحرینی می‌شود.
  • اگر نوزادی از والدینی متولد شود که تابعیت نامشخصی دارند و یا نوزاد در خاک این کشور بدون پدر و مادر مشخص باشد بر اساس سیستم خاک، تابعیت بحرین برای او لحاظ می‌شود.

 

شرایط مهاجرت به بحرین از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری بحرین روش‌های مختلفی دارد که از میان آن‌ها «ثبت شرکت» محبوب‌تر است. برای ثبت شرکت باید پیشنهاد و دلایل قانع کننده‌ای داشته باشید. شما می‌توانید از این طریق برای خود یا اعضای خانواده‌تان درخواست اقامت دهید. نوع شرکت می‌تواند اشتراکی و عمومی یا خصوصی با مسئولیت محدود باشد. برای اخذ این ویزا باید اثبات کنید که صلاحیت زندگی در بحرین را دارید. بعضی از افراد برای سرمایه‌گذاری روش خرید ملک را انتخاب می‌کنند که گرفتن اقامت از طریق آن محدود به بعضی از شهرهای بحرین است.

 

شرایط مهاجرت به بحرین از طریق ازدواج

شواهد نشان می‌دهد که مهاجرت به بحرین از طریق ازدواج بسیار زیاد است. در این شیوه از مهاجرت، ابتدا باید فردی که تابعیت بحرین را دارد و در این کشور زندگی می‌کند برای شما درخواستی را ارسال کند که مبنی بر پیشنهاد ازدواج است. شما می‌توانید بر اساس این دعوت‌نامه وارد بحرین شوید و در طی ۱ تا ۲ ماه برای ثبت ازدواج به‌صورت رسمی اقدام کنید. هنگام اخذ ویزای بحرین از طریق ازدواج، ارائه مدارک هویتی، مدرکی که اثبات کند مجرد هستید، مدرک تحصیلی، مدرک کاری و مدارک مالی اهمیت زیادی دارد. ازدواج در بحرین اگر با رعایت قوانین وضع شده باشد منجر به اقامت دائم می‌شود.

 

 

مهاجرت به بحرین

 

 

مردم بحرین به بافرهنگ بودن شهرت دارند. در فرهنگ بحرین زندگی دسته جمعی به‌ وفور دیده می‌شود. مردم این کشور تعریف درستی از حجاب دارند و اصولاً زندگی آن‌ها شاد است. این کشور در زمینه معماری، خطاطی، نقاشی و کشتی‌سازی جز کشورهای پیشگام بوده و با دیگر کشورهای جهان تبادلات فرهنگی زیادی دارد. اگر شرایط مهاجرت به بحرین را دارید باید بدانید که تنوع فرهنگی در این کشور زیاد است اما مردم بی‌دین در آن خیلی محدودند. جمعیت مسلمان در کشور بحرین حدوداً ۸۶۰ هزار نفر هستند که به زبان عربی صحبت می‌کنند.