لاتاری DV چیست؟

تاریخچه ویزای دایورسیتی یا DV

این ویزای مهاجرتی مشهور برای اولین بار در دهه 1940 با عنوان "کارت ثبت‌نام بیگانگان" معرفی شد. اولین کارت شناسایی با اندازه کارت اعتباری دارای نوشته سبز و عکس سبز رنگ بود. بنابراین، عبارت "گرین کارت" ابداع و به سرعت رایج شد. در همین حال، گرین کارت چندین بار رنگ خود را تغییر داده است. برای مدتی حتی صورتی بود، از سال 1999 دوباره از سایه سبز روشن استفاده می‌شود. در حال حاضر بیش از 10 میلیون خارجی در ایالات متحده با گرین کارت زندگی می‌کنند.
از سال 1994، ویزای DV سه بار در فوریه، یک بار در نوامبر و چندین بار در اکتبر اجرا شده است. نهاد مسئول در سال 2000 تغییر کرد. مرکز ملی روادید باید مراحل رسیدگی را به مرکز کنسول‌گری کنتاکی واگذار کند، که از آن زمان مسئولیت دریافت و ارزیابی درخواست‌ها را بر عهده داشته است.

 

 

Lottery Con

 

در سال اول هنوز این امکان وجود داشت تا چندین ویزا برای هر نفر در DVLottery وارد شود. این امر منجر به این شد که چند نفر صدها بار درخواست دهند و به احتمال زیاد گرین کارت دریافت کنند. از آن زمان به بعد هر فرد فقط مجاز به ارسال یک درخواست در سال است و باید به نتایج لاتاری DV اعتماد کند.
ویزای دایورسیتی (DV) یا DVLottery بر اساس 201 تا 204 قانون مهاجرت و ملیت در سال1990 تنظیم شده است. سرویس مهاجرت و تابعیت (INS) بر اساس محاسبه‌ای که در قانون تعیین شده است، کشورهای واجد شرایط و قوانین درخواست را تعیین می‌کند. این قوانین می توانند سال به سال تغییر کنند.

 

برنامه ویزای دایورسیتی (لاتاری DV) با مجوز از طرف مجمع، به بیش از 55000 نفر از کشورهایی که از لحاظ تاریخی، شانس کمتری برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را دارند، اجازه می‌دهد تا هر سال واجد شرایط دریافت ویزای مهاجرتی یا گرین‌کارت آمریکا باشند. به این برنامه "قرعه کشی گرین کارت" یا "dvlottery" گفته می‌‌شود، زیرا برندگان از طریق قرعه کشی تصادفی از بین 10-12 میلیون نفری که هر ساله در سراسر جهان در این لاتاری شرکت می‌کنند، انتخاب می‌شوند.
 ایالات متحده آمریکا به اینکه کشوری مهاجر پذیر است، افتخار می‌کند. این کشور از سال 1994 هر سال 55000 گرین کارت در قرعه کشی DV به طور تصادفی توزیع کرده است.