نکات مهم مصاحبه ویدئویی با اساتید دانشگاه

پس از مکاتبات اولیه با اساتید یا دانشگاه‌ها، در صورتی‌ که توانسته باشید نظر آن‌ها را جلب کنید، معمولاً از طرف آن‌ها پیشنهاد برگزاری یک جلسه‌ی مصاحبه‌ی اسکایپ را دریافت خواهید کرد. نهایی شدن پذیرش یا حتی دریافت فاند و بورسیه شما تا حد بسیار بالایی به کیفیت این جلسه بستگی دارد. بنابراین، این مصاحبه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم مهم‌ترین نکاتی را که برای برگزاری یک جلسه‌ی خوب لازم دارید، به شما آموزش دهیم.
 قبل از جلسه سعی کنید به طور کامل به زمینه‌ی تحقیقاتی استاد یا دپارتمان مورد نظر اشراف داشته باشید. باید بدانید که در طول جلسه حتماً در مورد رزومه‌ی شما یا زمینه‌ی تحقیقاتی پیشیین شما، از شما سوال خواهد شد. بنابراین ضروری است که به تمام جوانب و جزئیات آن مسلط باشید.
پیش از شروع جلسه، سیستم خود را چک کنید و در محیطی آرام با نور و زاویه مناسب بنشینید. در حین جلسه با اعتماد به نفس باشید، با دقت زیاد به صحبت‌ها گوش کنید و شمرده صحبت کنید. اگر پاسخ سوالی را نمی‌دانید، می توانید بگویید نمی‌دانم، این اتفاق عجیب یا بدی نیست!
این جلسه یک گفتگوی دو طرفه است. بنابراین، شما هم باید فعال باشید و در بحث شرکت کنید نه اینکه فقط به سوالات جواب دهید! شما می‌توانید در مورد مراحل کار و تحقیقات، انتظاراتی که استاد از شما خواهد داشت، امکانات تحقیقاتی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت و... سوال کنید.